Среда, 08.05.2024, 04:30
Приветствую Вас, Гость | RSS
СТАТИСТИКА
ПОШУК
Главная » Статьи » Мои статьи

Покарання які застосовуються до неповнолітніх та їх особливості

 

З усіх видів покарань, передбачених КК, до неповнолітніх можуть бути застосовані лише ті, які прямо вказані у ст. 98 КК.

У тих випадках, коли покарання, які за законом не можуть бути призначені неповнолітньому, передбачені санкцією статті Особливої частини КК про злочин, за який засуджується така особа, суд їх не призначає, а натомість обирає покарання з інших, які названі у ст. 98 КК.
Основні види покарання у ст. 98 КК вказані у відповідному порядку - від менш тяжких до більш тяжких. З цього слід виходити, зокрема, при вирішенні питань, що випливають із ст. 69 КК.
Зміст покарань, які застосовуються до неповнолітніх, визначено у ст. 53, статтями 55-57, та статтями 60 і 63 КК. Особливості застосування щодо неповнолітніх окремих видів покарань вказані у статтях 99—102 КК 

 Штраф

Штраф, як міра покарання, може застосовуватись не до всіх неповнолітніх, які вчинили злочини, а лише до тих, які мають самостійний доход, власні кошти або майно (ч. 1 ст.99).
Самостійний доход неповнолітнього може складатися із заробітної плати при постійній чи тимчасовій роботі, що регулюється положеннями трудового законодавства, доходу від підприємницької діяльності, відсотків від акцій тощо. Власними коштами неповнолітнього можуть бути кошти на вкладах у банки, подаровані неповнолітньому чи одержані ним у спадок тощо. Власне майно - те, власником якого є неповнолітній (куплене ним, подароване чи залишене йому у спадок), в тому числі майно, що перебуває у спільній власності (стягнення штрафу може бути обернене на нього при можливості виділення долі неповнолітнього в натурі або в грошовому виразі і в межах цієї долі). Не може бути стягнення штрафу обернене на майно, що входить у Перелік майна, що не підлягає конфіскації за судовим вироком (див.: п.6 коментарю до ст.59 КК) .
Розмір штрафу визначається судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 2 ст.99). Нижній розмір штрафу тут не названий. Відповідно ж до загальної норми (ч.2 ст.53) ним є тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Конкретний розмір штрафу суд визначає в межах санкції норми Особливої частини. Так, штраф за вчинення хуліганства, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.296, не може перевищувати п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Визначаючи конкретний розмір штрафу, суд має враховувати, що його стягнення не повинно ставити неповнолітнього в скрутне матеріальне становище, позбавляючи необхідних життєвих благ .
Ухилення від сплати штрафу є злочином, передбаченим ч. 1 ст.389. Його суб'єктом може бути неповнолітній, якому до вчинення злочину виповнилось 16 років.
Неповнолітні, засуджені до штрафу, після виконання цього покарання визнаються такими, що не мають судимості (п.1 ч. 2 ст.108).


Категория: Мои статьи | Добавил: дрейк (21.11.2010)
Просмотров: 3058 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 2.0/6
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: